Awokado


Awokado

Ilość kalorii w 100g produktu to 166 kcal
Informacje dotyczące produktu: Awokado

Awokado to jeden z najbardziej kalorycznych owoców świata. W 100 gramach tego produktu znajduję się aż 160 kcal. Niemniej nie należy go zbyt pochopnie skreślać z diety nawet jeśli planujemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Tłuszcz zawarty w tym owocu ma wyjątkowo cenne proporcje przez co spożywanie awokado prowadzi do szybkiego hamowania apetytu, a tym samym ograniczenia jedzenia. Podczas diety możemy go zastosować jako zdrowszy i mniej tuczący odpowiednik tradycyjnego masła.

Dodatkowe informacje o awokado

Spożywanie awokado zalecane jest osobom, które mają podwyższony poziom cholesterolu oraz borykają się z problemem nadciśnienia. Prócz tłuszczu w awokado znajdziemy znaczące ilości witamin z grupy A, C i E oraz B. Zawiera też pewne ilości wapnia, fosforu oraz całkiem dużo magnezu. Badania udowodniły, że owoce te pomagają w łagodzeniu stresu i mają właściwości uspokajające. Ciekawostką jest fakt, że zaleca się je osobom, które zmagają się z problemem bezpłodności i parom starającym się o dziecko.

Sprawdź też: Awokado Grilowane Kanapki Z Indykiem, Rukolą, Awokado I Żółtą Papryką Kanapka Z Awokado, Jajkiem, Rukolą Sałatka Salad Story - Awokado Kurczak Powiększona Olej Z Awokado