Cukinia


Cukinia

Ilość kalorii w 100g produktu to 17 kcal
Informacje dotyczące produktu: Cukinia

Cukinia jest warzywem bardzo niskokalorycznym, gdyż w 100 gramach produktu zawiera jedynie 17 kcal. Dlatego może być stosowana przy wszelkich dietach odchudzających. Nadaje się też przy oczyszczaniu organizmu. Cukinia ma bowiem silne działanie alkalizujące i pomaga przywrócić równowagę zasadowo – kwasową. Zawiera też potas, który pomaga w usuwaniu wody z organizmu oraz wspomaga aktywnie przemiany metaboliczne.

Dodatkowe informacje o cukinii

W cukinii znajdziemy pełną gamę witamin z grup B, A i K. Prócz nich jest też cała gama składników mineralnych w rodzaju fosforu, manganu, cynku czy magnezu. Dzięki temu cukinia ma zbawienny wpływ na stan naszych włosów, paznokci oraz skóry i skutecznie wzmacnia odporność całego organizmu. Dodatkowo wspomaga działanie układu nerwowego, wzrok i wzmacnia krzepliwość krwi. Cukinie warto włączyć do diety jeśli mamy problem z ciągłym stresem lub jesteśmy podatni na stany depresyjne. Dieta z udziałem tego warzywa uspokaja nas i skutecznie redukuje wszelkie następstwa stresu.

Sprawdź też: Cukinia Zapiekanka Z Kaszą Jęczmieną, Cukinia, Serem Pleśniowym I Suszonymi Pomidorami Zapiekanka Z Kaszą Jęczmiennną, Cukinia, Serem Pleśniowym I Suszonymi Pomidorami Szaszłyk Z Filetem, Cukinia I Pieczarkami Pieczone Warzywa: Bakłażan,Cukinia,Kabaczek,Brokuł, Pieczarka,Pomidor