Grejpfrut


Grejpfrut

Ilość kalorii w 100g produktu to 32 kcal
Informacje dotyczące produktu: Grejpfrut

Grejpfrut jest owocem o wysokich właściwościach odchudzających i zdrowotnych. W 100 gramach tego produktu znajdziemy 42 kcal. Najważniejszy jest jednak fakt, że wpływa on niezwykle pozytywnie na proces przemiany materii i przyśpiesza go znacząco. Dodatkowo bardzo łatwo się wchłania i wspomaga proces spalania tłuszczy w naszym organizmie. Pozytywną rolę w diecie odchudzającej wzmacnia dodatkowo to, że grejpfrut ma niski indeks glikemiczny, który wynosi 20 i przez to nie powoduje nagłych skoków poziomu cukru we krwi. Dla osób stosujących dietę oczyszczającą ważną informacją jest fakt, że grejpfruty pomagają wydatnie w oczyszczaniu organizmu z toksyn.

Dodatkowe informacje o grejpfrucie

Grejpfrut ponadto stabilizuje poziom cukru we krwi i ma bardzo dobry wpływ na nasze serce. Ponadto obniża cholesterol i reguluje ciśnienie tętnicze. Regularne spożywanie tego owocu skutecznie przeciwdziała miażdżycy i zapobiega powstawaniu wielu chorób nowotworowych. Pamiętać jednak musimy, że aby skorzystać ze wszystkich dobroczynnych właściwości grejpfruta powinniśmy spożywać go wraz z białą błonką.

Sprawdź też: Grejpfrut Jogurt Jogobella Light Grejpfrut - Zott Mlekovita Jogurt Polski Pitny Różowy Grejpfrut Z Zieloną Herbatą Jogurt 7 Zbóż Men Żurawina, Czerwony Grejpfrut, Ziarnia Dyni I Słonecznika - Bakoma Napój Czerwony Grejpfrut Nektar - Tarczyn