Jajecznica


Jajecznica

Ilość kalorii w 100g produktu to 149 kcal
Informacje dotyczące produktu: Jajecznica

Jajecznica ze względu na dużą zawartość zdrowych tłuszczy i sycącego białka jest pożądanym produktem podczas stosowania diety. W 100 gramach jajecznicy znajduję się aż 9,99 gramów białka i 4,44 gramów jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Mają one te zaletę, że już niewielka ich ilość zaspokaja głód na dłuższy czas. Jajecznica ponadto znacząco przyspiesza metabolizm i wydatek energetyczny przy jej spożyciu znacznie przekracza ten, który zostałby zużytkowany przy zjedzeniu innego posiłku o tej samej kaloryczności. W 100 gram jajecznicy znajduję się około 149 gram kalorii. Musimy jednak pamiętać, że wiele tu zależy od sposobu przygotowania. Jajecznica z dodatkiem kiełbasy będzie mieć więcej kalorii.

Dodatkowe informacje o jajecznicy

Regularne spożywanie jajecznicy znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się nadciśnienia tętniczego oraz występowania chorób serca. Zawiera też wapń, który wspomaga kości i bierze udział w krzepnięciu krwi. Musimy pamiętać jednak, że jajecznica zawiera znaczne ilości sodu oraz cholesterolu.

Sprawdź też: Jajecznica Jajecznica Na Maśle Z 2 Jaj Jajecznica Na Maśle Z Szynką Jajecznica A La Kiciuch Jajecznica Z Cebulą, Pieczarkami I Serem