Kalafior


Kalafior

Ilość kalorii w 100g produktu to 25 kcal
Informacje dotyczące produktu: Kalafior

Swoją obecność w dietach odchudzających kalafior zawdzięcza przede wszystkim swojej niskiej kaloryczności. W 100 gramach produktu znajduję się bowiem ledwie 21 kcal. Ponadto kalafior jest bogaty w suforafan, który pobudza enzymy oraz białko, wapń i związki wspomagające wątrobę w neutralizowaniu substancja toksycznych. Mimo swoich właściwości wzdymających, które mogą powodować dyskomfort warto spożywać kalafior w dużych ilościach. Zawiera on bowiem szereg substancji odżywczych takich jak sód, mangan, magnez, potas, żelazo, cynk, fluor, chlor, jod, a także witaminy z grupy B, C oraz K.

Dodatkowe informacje o kalafiorze

Kalafior bardzo pozytywnie wpływa na całość naszego systemu immunologicznego i chroni nas przed nowotworami takimi jak rak płuc, prostaty, jajników czy piersi. Jest zalecany na reumatyzm, schorzeniach nerek, pęcherza moczowego, nadciśnieniu oraz przy chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Zapobiega też przedwczesnemu starzeniu się skóry. Niestety podczas intensywnej obróbki termicznej kalafior traci sporo swoich właściwości.

Sprawdź też: Kalafior Sos Do Warzyw Na Ciepło - Brokuły I Kalafior - Knorr Kalafior Ugotowany Warzywa Na Patelnie Kauflad Kalafior Cukinia Mroźna Kraina Trio Kalafior, Brokuła I Marchewka