Kiwi


Kiwi

Ilość kalorii w 100g produktu to 61 kcal
Informacje dotyczące produktu: Kiwi

Choć w 100 gramach kiwi znajduje się około 60 kcal to jest to właściwy składnik diety odchudzającej. Znajduje się w nim bowiem dużo błonnika, który przyśpiesza metabolizm, reguluje przemianę materii oraz pozytywnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego. Zawarte w kiwi kwasy owocowe oraz enzymy przyśpieszają spalanie nagromadzonego w organizmie tłuszczu, a białko ułatwia znacząco trawienie i sprawia, że nie czujemy się przejedzeni. Dodatkowo kiwi dodaję energii dzięki czemu mamy więcej siły na aktywność fizyczną czy ćwiczenia na siłowni.

Dodatkowe informacje o kiwi

Kiwi jest bogate w witaminy oraz minerały. Zawiera fosfor, cynk, żelazo oraz potas. Regularne spożywanie tego owocu wpływa korzystnie na wzrok oraz pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze. Ponadto składniki zawarte w kiwi hamując sklejanie płytek krwi zapobiegają zakrzepom i obniżają poziom trójglicerydów. Codziennie spożywanie owocu kiwi może nas ochronić przed uszkodzeniami DNA, a nawet pomagać w naprawie już zniszczonego DNA. Udowodniono też, że kiwi pomaga w walce z nowotworem jamy ustnej.

Sprawdź też: Kiwi Activia Truskawka Kiwi Jogurt Jogobella Light Truskawka Kiwi - Zott Jogurt Jogobella Z Owocami Kiwi - Zott Jogurt Jogobella Regularis Do Picia Truskawka Kiwi