Papryka


Papryka

Ilość kalorii w 100g produktu to 31 kcal
Informacje dotyczące produktu: Papryka

Papryka od lat jest wykorzystywana przy wszelkich dietach odchudzających, a to dlatego, że spożyta znacząco zmniejsza apetyt na długie godziny. Zawdzięczamy to składnikowi o nazwie kapsaicyna, który jest zawarty w papryce i który potrafi podnieść tempo metabolizmu nawet od 20% i to na czas dziesięciu godzin. Dodatkowo substancja ta skutecznie blokuje przepływ informacji z jelit do mózgu, zagłuszając tym samym sygnały głodu. Jest też niskokaloryczna, gdyż na 100 gram produktu dostarcza nam jedynie 31 kcal. Papryka to też dobre źródło błonnika, który syci nas i spowalnia wchłanianie się cukrów i tłuszczy.

Dodatkowe informacje o papryce

Papryka w zależności od swojej odmiany jest bogatym źródłem witamin z grupy A, C, B, E oraz K. Znajdująca się w niej dawka witaminy C zaspokaja aż 170% dziennego zapotrzebowania na ten składnik. W przypadku witaminy A to 134% zapotrzebowania i a22% witaminy B. Zawiera też magnez, fosfor, mangan i potas. Ponadto papryka ma działanie rozgrzewające i doskonale działa na wszelkie bóle mięśniowe i reumatyczne.

Sprawdź też: Papryka Papryka Chrupki Z Mąką Z Komosy Ryżowej Ostra Papryka - Vitanella Bulgur Salad Papryka, Pomidor, Fasola & Hummus Paprykowy - Perla Papryka Faszerowana