Sernik


Sernik

Ilość kalorii w 100g produktu to 321 kcal
Informacje dotyczące produktu: Sernik

W kontekście diet odchudzających popularny i smaczny sernik posiada niestety tylko wady. Jest on przede wszystkim swoistą bombą kaloryczną, gdzie w 100 gramach produktu zawarte jest ponad 320 kcal. Zawiera też olbrzymią ilość cukrów 25 gram na 100 gramów oraz tłuszczy nasyconych. Połączenie tych dwóch składników nie tylko powoduje intensywniejsze odkładanie się tłuszczy w organizmie ale wręcz napędza nas do jedzenia jeszcze większej ilości pokarmu.

Dodatkowe informacje o serniku

Prócz nasyconych tłuszczy w tradycyjnie wypiekanym serniku znajdziemy też znaczne ilości sodu. W 100 gramach tego produktu jest aż 207 miligramów sodu. Tymczasem dzienna zalecana dawka sodu to jedynie 2300 miligramów, a to też pod warunkiem, że jesteśmy zdrowi i nie mamy problemów na przykład z nadciśnieniem. Wtedy dopuszczalna dawka sodu spada nam bowiem nawet o połowę. Ostatecznie każdy kawałek sernika zwiększa poziom niezdrowego cholesterolu we krwi, co w oczywisty sposób nie może być uznane za korzystny efekt dla naszego organizmu.

Sprawdź też: Sernik Poezja Sernik Na Zimno Polmlek Sernik Z Rodzynkami Sernik Wiedeński Sernik Na Zimno Z Owocową Galaretką