Winogrona


Winogrona

Ilość kalorii w 100g produktu to 69 kcal
Informacje dotyczące produktu: Winogrona

Winogrona to niezwykle zdrowy i smaczny owoc. Niestety jeśli chcemy przestrzegać diety lub schudnąć kilka kilogramów powinniśmy wyeliminować go z jadłospisu lub przynajmniej ograniczyć jego spożycie. W 100 gramach winogron znajduję się około 69 kcal co czyni ten owoc wysokokalorycznym. Dodatkowo mają one wysoki indeks glikemiczny i zawierają sporą liczbę cukrów prostych. Na korzyść winogron świadczy to, że pobudzają wydzielanie soków trawiennych i wspomagają proces przemiany materii i oczyszczania. Dlatego o ile nie powinny być stosowane w diecie odchudzającej to idealnie nadają się przy oczyszczających i detoksykacyjnych kuracjach.

Dodatkowe informacje o winogronach

Poza antyoksydantami w winogronach znajdziemy też dużo potasu oraz witamin. Owoce te są bogatym źródłem witamin B1, B2, B6, C oraz K. Dodatkowo znajdziemy w ich składzie miedź, bor i mangan. Winogrona wspomagają pracę serca i wydatnie wspierają gospodarkę elektrolitową. Posiadają też właściwości antybakteryjne, wspomagają odporność organizmu oraz zapobiegają demineralizacji kości.

Sprawdź też: Winogrona Jogurt 7 Zbóż Men Figa, Rodzynki, Winogrona - Bakoma Winogrona Zielone Winogrona Czerwone Winogrona Ciemne