Pizza


Pizza

Ilość kalorii w 100g produktu to 243 kcal
Informacje dotyczące produktu: Pizza

Pizza to zawzięty wróg wszelkiego odchudzania i szczupłej sylwetki. Jeden kawałek pizzy wykonanej na cienkim cieście z dodatkami zawiera w sobie około 300 kcal. Ten jeden kawałek pizzy stymuluje uwalnianie neuroprzekaźników, które aktywują tą część mózgu odpowiedzialną za uczucie przyjemności. Dlatego nasz organizm ma ochotę na więcej pizzy i tak trudno opanować chęć jedzenia. W pizzy znajdują się substancje silnie uzależniające takie jak soda i syrop fruktozowy. Wchłaniając się w przewodzie pokarmowym wywołują skoki insuliny i agresywne napady głodu. Jeden kawałek pizzy zawiera ponad 13 gramów tłuszczu, 14 miligramów cholesterolu, 701 miligramów sodu i 2 gramy błonnika.

Dodatkowe informacje o pizzy

Pizza jest trawiona przez nasz organizm nawet przez trzy dni. Aby spalić jeden jej kawałek musielibyśmy jeździć na rowerze około 50 minut lub intensywnie ćwiczyć na siłowni przez 25 minut. Dodatkowo pizza aktywując ośrodki mózgu odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności w pewien swoisty sposób uzależnia.

Sprawdź też: Pizza Pizza Supreme - Pizza Hut Pizza Prosciutto E Rucola - Pizza Hut Pizza Farmerska Ciasto Pan - Pizza Hut Pizza Farfalle Di Concretto