Popcorn


Popcorn

Ilość kalorii w 100g produktu to 480 kcal
Informacje dotyczące produktu: Popcorn

Przy zastosowaniu diety odchudzającej jedzenie popularnego popcornu zdecydowanie nie jest wskazane. Przede wszystkim jest to produkt wysokokaloryczny. Jeśli jest on przygotowywany na tłuszczu to 100 gram tej przekąski zawiera aż 590 kcal. Nawet jeżeli zrezygnujemy z dodatku oleju to nadal produkt „ważyć” będzie około 380 kcal. Ponadto zawiera dużą ilość sodu oraz węglowodanów. W 100 gramach popcornu znajdziemy 45 gram węglowodanów, 45 gram tłuszczy i 7 gram białka. Jedynym plusem popcornu jest stosunkowo wysoka zawartość błonnika, którego w produkcie jest około 15%.

Dodatkowe informacje o popcornie

Prócz wyżej wymienionych substancji popcorn zawiera niewielkie dawki cynku, miedzi, manganu i magnezu. Dodatkowo występują w nim witaminy z grupy B oraz przeciwutleniacze. Te znajdują się w łupince i wspomagają mechanizmy obronne naszego organizmu. Kluczem do zmaksymalizowania pozytywnych właściwości popcornu jest jego przygotowanie. Niestety w większości wypadków nie mamy na to żadnego wpływu, kupując gotowy popcorn w kinie czy na imprezie.

Sprawdź też: Popcorn Popcorn Mikrowellen Salzig Popcorn Z Mikrofali Solony Popcorn Solony - Max Snack Popcorn Maślany Z Mikrofali Popcorn Do Mikrofalówki Maślany Lub Solony