Jabłko


Jabłko

Ilość kalorii w 100g produktu to 52 kcal
Informacje dotyczące produktu: Jabłko

Jabłko to niewątpliwie najpopularniejszy owoc w naszym kraju. Poza tym, że jest tanie i łatwo dostępne to posiada niezwykłą ilość wartości odżywczych. 100 g tego owocu to około 52 kcal oraz witaminy z grupy B,C i beta karoten. Ponadto jabłko jest bogatym źródłem antyoksydantów, minerałów i błonnika pokarmowego. Dzięki temu dieta złożona z jabłek pozwala ograniczyć wchłanianie tłuszczów z pokarmów oraz obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Dodatkowe informacje o jabłku

Ponadto jabłka opróżniają procesy starzenia i mają wyjątkowo pozytywny wpływ na naszą skórę oraz kondycje włosów i paznokci. Dzięki zawartości witaminy C i cynku wspomagają wydajnie układ immunologiczny oraz pracę białych krwinek. Ich obecność w diecie jest szczególnie wskazana przy odchudzaniu, gdyż zawarty w nich błonnik, wypełniając żołądek wpływa na zredukowanie poczucia apetytu. Ostatecznie wpływają na zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworów dolnego odcinka układu pokarmowego oraz chorób związanych z wiekiem takich jak na przykład choroba Alzheimera.

Sprawdź też: Płatki Z Pełnego Ziarna, Jablko Rodzynki Frutina - Nestle Sok Jablko Porzeczka - Royal Sok Hortex Leon Jablko Banan Gruszka 100% Owoców Bez Dodatku Cukru Jabłko Gerber Deserek Jablko Marchewka I Winogrona