Mandarynka


Mandarynka

Ilość kalorii w 100g produktu to 53 kcal
Informacje dotyczące produktu: Mandarynka

Mimo dużej zawartości węglowodanów mandarynka doskonale nadaję się do diet odchudzających. 100 gram tego owocu ma niewiele ponad 53 kcal i jest bogatym źródłem błonnika, który hamuje łaknienie i zaspokaja głód. Dodatkowo przyśpiesza znacząco przemianę materii oraz nie powoduje gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi, który przyczynia się do szybszego magazynowania tłuszczów. Dodatkowo wapń zawarty w mandarynce także wspiera metabolizm.

Dodatkowe informacje o mandarynce

Mandarynki zawierają wiele kwasów organicznych, które mają właściwości oczyszczające i wydatnie pomagają pozbyć się substancji toksycznych z organizmu. Ponadto mandarynka jest bogata w witaminę A, B1, B6 oraz C i składniki mineralne takie jak potas, magnez i mangan. Szczególną uwagę na ten owoc powinny zwrócić osoby, które cierpią na zaparcia i schorzenia dróg moczowych. Jedzenie mandarynek zmniejsza ryzyko występowania raka wątroby i łagodzi wszelkie dolegliwości związane z jej uszkodzeniami. Warto też wspomnieć, że mandarynki pomagają łagodzić zakwaszenia organizmu.

Sprawdź też: Mandarynka Roladka Drobiowa Z Pieczarką I Serem Majonez, Winogrono,Mandarynka I Żelatyna Sok Mandarynka 100% Fortuna Oryginalny Sok 100% Mandarynka Lody Sorbet Mandarynka