Brzoskwinia


Brzoskwinia

Ilość kalorii w 100g produktu to 39 kcal
Informacje dotyczące produktu: Brzoskwinia

Brzoskwinia to kolejny owoc który składa się głównie z wody i tym samym jest niskokaloryczny. Woda w brzoskwini stanowi aż 89% objętości, a 100 gram tego produktu zawiera niewiele ponad 30 kcal. Owoce te idealnie wpasowują się w diety odchudzające, gdyż są lekkostrawne i nie obciążają nadmiernie układu pokarmowego. Ze względu na zawartość błonnika brzoskwinie wspomagają wydajnie pracę jelit oraz zapobiegają zaparciom. Nadają się też jako składnik diety oczyszczającej ze względu na swoje działanie moczopędne i zdolności odtruwania organizmu.

Dodatkowe informacje o brzoskwini

Brzoskwinie są idealnym produktem dla kobiet będących w okresie menopauzy. Zawierają bowiem bor, który podnosi naturalnie poziom estrogenu. Tym samym łagodzą wszelkie objawy występujące podczas menopauzy oraz minimalizują objawy osteoporozy. W skład brzoskwiń wchodzą też witaminy B3, C, A oraz E. Owoce te mają również pozytywny wpływ na stan włosów, skóry i paznokci. Odżywiają je, wzmacniają i nawilżają. Dodatkowo poprawiają samopoczucie i działają przeciw stresowo i antydepresyjnie.

Sprawdź też: Brzoskwinia Activia Brzoskwinia Ziarna Zbórz Jogurt Typu Greckiego Brzoskwinia I Marakuja - Piątnica Jogurt Activia 0% Brzoskwinia, Marakuja - Danone Jogurt Activia Do Picia Brzoskwinia Mango